Poszerzaj

horyzonty

Oferta dla firm

Od 2002 roku kształcimy językowo naszych Klientów. Sami nadziwić się nie możemy, że spotkaliśmy się z ponad 15 000 osób a 80 firm i instytucji, zleciło nam realizację szkoleń, tłumaczeń i wyjazdów językowych.

Lubuskie, Dolnośląskie i Wielkopolskie – województwa, które z biegiem czasu objęliśmy zasięgiem swoich usług, realizując szkolenia komercyjne i dofinansowane z funduszy UE.

W 2003 zostaliśmy wybrani przez BRITISH COUNICL uzyskując status Autoryzowanego Centrum Egzaminacyjnego. Obecnie jesteśmy Autoryzowanym Centrum Egzaminacyjnym ETS.

W 2005 wprowadziliśmy system zarządzania jakością ISO 9001:2000. Drobiazgowe audyty nie były proste, ale pomogły nam się świetnie zorganizować.

Dwa lata później wdrożyliśmy i cały czas rozwijamy Total Quality Management – zawiera się on w krótkiej formule: cokolwiek robisz, myśl, że to Ty jesteś swoim Klientem. Musi się sprawdzać!

Kadra lektorska

Zatrudnieni w Lingua Viva Lektorzy przede wszystkim mają za zadanie zmotywować swoich Słuchaczy – dodać im wiary w siebie, systematyzować pracę, tłumaczyć zagadnienia, aktywnie wykorzystywać czas, wyznaczać i osiągać wspólne cele. Kontakt z native speakers to dodatkowy atut szkoleń – nauczyciele z dyplomem CELTA wiedzą, w jaki sposób najefektywniej komunikować się w ich ojczystym języku. Atmosfera podczas zajęć, jeden z kluczowych aspektów nauczania, jest rokrocznie wysoko oceniania podczas badań ewaluacyjnych.

Angielski króluje niepodzielnie, być może dlatego, że w Wielkiej Brytanii monarchia ciągle modna. Świat jednak mówi jeszcze innymi językami, które są w naszej ofercie:

Tłumaczenia

Jesteśmy przygotowani do obsługi firm i instytucji w pełnym zakresie tłumaczeń pisemnych i ustnych (konsekutywnych i symultanicznych). Dotychczas zrealizowaliśmy między innymi tłumaczenia: prezentacji, negocjacji, rozmów telefonicznych, zebrań zarządów przedsiębiorstw, spotkań z kontrahentami, dokumentów statutowych firm, umów, kontraktów, certyfikatów, instrukcji technicznych, katalogów, stron internetowych i bieżącej korespondencji.

Poziomowanie językowe

Dysponując odpowiednio opracowanymi narzędziami jesteśmy w stanie określić stopień znajomości języka osób przez Państwa zatrudnianych. Test składa się z części pisemnej i ustnej. W trakcie oceny kompetencji językowych brana jest pod uwagę specyfika stanowiska pracy. Test ustny przeprowadzany przez naszego lektora może być częścią rozmowy kwalifikacyjnej.

Poza Polską

Dzięki współpracy z London School of English oraz GLS Berlin proponujemy wakacyjne i śródroczne kursy językowe w centrach kulturalno-edukacyjnych Wielkiej Brytanii i Niemiec. Można wybrać jedno z wielu proponowanych rozwiązań dotyczących intensywności i długości trwania kursu. Wyjazd na zagraniczne szkolenie językowe posiada tę zaletę (oprócz niedługiej podróży w obu przypadkach), że jest to rzeczywiste zanurzenie w języku. Intensywny program pobytu oraz godziny spędzone na zajęciach oraz w trakcie tzw. „social hours” w międzynarodowym towarzystwie po zajęciach – gwarantują efekt całkowitego oswojenia z językiem obcym. Polecamy naszą całkowitą pieczę nad wyjazdem!

Klienci

Mamy szczęście towarzyszyć naszym Klientom przez lata a dzięki temu umiejętnie realizować ideę longlife learning, bo nauka języka obcego jest jak dobra przyjaźń – tym pełniejsza i bardziej satysfakcjonująca, im więcej czasu ze sobą spędzamy i lepiej się znamy. Wierzymy w długotrwałe relacje.

Obecnie mamy przyjemność prowadzić szkolenia językowe dla: ADB Poland Sp. z o.o., KGHM Polska Miedź S.A., Sitech Sp. z o.o., Swiss Krono Sp. z o.o.,  Seco Warwick S.A., Minova Ksante Sp. z o.o., eobuwie.pl, Masterchem, Energetyka Sp. z o.o., IKEA Industry Poland,  Steinpol Central Services Sp. z o.o., Volkswagen Motor Polska Sp. z o.o.

Jeśli są Państwo zainteresowani współpracą z nami, prosimy o kontakt mailowy lub telefoniczny. Zapraszamy!

Anna Lipińska

Dyrektor Rozwoju Szkoleń

+48 665 765 006 | la@linguaviva.pl

Za granicę

Dzięki współpracy z London School of English oraz GLS Berlin proponujemy wakacyjne i śródroczne kursy językowe w centrach kulturalno-edukacyjnych Wielkiej Brytanii i Niemiec.

Można wybrać jedno z wielu proponowanych rozwiązań dotyczących intensywności i długości trwania kursu. Wyjazd na zagraniczne szkolenie językowe  posiada tę zaletę (oprócz niedługiej podróży w obu przypadkach), że jest to rzeczywiste zanurzenie w języku.

Intensywny program pobytu oraz godziny spędzone na zajęciach oraz w trakcie tzw. „social hours” w międzynarodowym towarzystwie po zajęciach – gwarantują efekt całkowitego oswojenia z językiem obcym. Polecamy naszą całkowitą pieczę nad wyjazdem!

GLS Berlin

Szkoła językowa GLS w Berlinie położona jest na Kastanienallee w kultowej dzielnicy CBerlina – Prenzlauer Berg. Na terenie kampusu GLS znajduje się 5 budynków, których architektura nawiązuje do historii Berlina. GLS to kampus położony na 9 tysiącach powierzchni w centrum Belina z 40 salami szkoleniowymi i pięknym ogrodem.

Szkoła jest duża, lecz nikt nie czuje się tam anonimowy lub zagubiony w tłumie. Doskonała organizacja, przyjazna atmosfera oraz kursy realizowane na bardzo wysokim poziomie merytorycznym spowodowały, że GLS w latach 2008, 2010 i 2013 oraz 2014 GLS dostała nagrodę “Star School Award” – jako najlepsza szkoła języka niemieckiego w Niemczech.

Sieć WI-FI jest na terenie całego kampusu, pracownia komputerowa z 15 komputerami wyposażona w Internet, noclegi w doskonale wyposażonych domach studenckich lub w jednym z 50 Studio lub Mini-loftów na terenie kampusu to dodatkowe udogodnienia dla Słuchaczy.

Recepcja w lobby, które jest czynne codziennie w godz.08.00 – 20.00 ułatwia życie – wypożycza rowery, informuje o atrakcjach w mieście, organizuje wycieczki i spotkania dla studentów. Kursy niemieckiego w Berlinie zaczynają się w każdy poniedziałek. Uczestnikiem kursu może być każdy w przedziale między 18 i 80 rokiem życia. Jedna lekcja trwa 45 minut. Uzupełnieniem wszystkich kursów niemieckiego jest program wypełniający czas wolny (wycieczki, spotkania, filmy, lektury).

Poziomy nauczania
od A0 do C2

Trzy typy intensywności kursów:

20 lekcji tygodniowo

6 do max. 12 uczniów w grupie

30 lekcji tygodniowo

6 do max. 12 uczniów w grupie

40 lekcji tygodniowo

6 do max. 12 uczniów w grupie

Zapraszamy do kontaktu z nami
w celu ustalenia szczegółów wyjazdu.

Agata Piwień

Koordynator wyjazdów zagranicznych

+48 665 765 002 | zgora@linguaviva.pl

London School of English

London School of English jest najdłużej, bo od 1912 roku, istniejącą na rynku brytyjskim oficjalnie akredytowaną szkołą językową. Jest na tyle duża, aby posiadać najnowszą technologię wspomagającą proces uczenia, a jednocześnie na tyle mała, aby gwarantować indywidualne podejście w nauczaniu.

Od 1912 roku LSE oferuje kursy języka angielskiego dla dorosłych, którzy poważnie podchodzą do procesu uczenia się. Poza kursami general English, dostępne są także kursy przygotowujące do egzaminów, angielski dla biznesu, nauczanie indywidualne oraz szeroki wachlarz kursów specjalistycznych.

Zajęcia odbywają się w dwóch nowoczesnych kampusach niedaleko centrum Londynu i prowadzone są przez doskonale wykształconych i doświadczonych lektorów.

Prezentacja budynków
Dobra szkoła oferuje swoim słuchaczom więcej niż tylko dobre kursy.

LSE zapewnia dodatkowe usługi takie jak:

 • zakwaterowanie u rodzin lub w specjalnie przygotowanych domach, jak Pure Residence,
 • wyżywienie w dwóch restauracjach znajdujących się na teranie kampusu;
 • program popołudniowych zajęć dodatkowych
 • całodobową opiekę personelu.

Jeśli są Państwo zainteresowani szczegółową ofertą London School of English, zapraszamy do kontaktu z Lingua Viva – autoryzowanym agentem LES w Polsce.

Placeholder
 • Thumbnails
 • Thumbnails
 • Thumbnails

 • Thumbnails
 • Thumbnails
 • Thumbnails

Zapraszamy do kontaktu z nami
w celu ustalenia szczegółów wyjazdu.

Małgorzata Zielińska

Dyrektor

+48 665 765 005 | mz@linguaviva.pl

Kurs szybkiego czytania
i technik pamięciowych

Czytanie stanowi podstawę zdobywania wiedzy. Dzięki wiedzy i jej wykorzystaniu funkcjonujesz na wysokim poziomie intelektualnym.

Ludzie czytają średnio 120-250 słów na minutę, popełniając wiele błędów i mając złe nawyki czytelnicze. Naturalnym tempem czytania jest 800-1200 słów na minutę, które gwarantuje optymalne przyswojenie wiedzy, bez niepotrzebnego zmęczenia i dekoncentracji.

Nasze kursy zapewniają minimum 5-krotne zwiększenie tempa czytania przy jednoczesnym podniesieniu stopnia rozumienia tekstu.

Metodologia kursu: Szkoła Szybkiego Czytania Zdzisława i Czesław Tubaj, Bolesławiec
www.szybkieczytanie.pl

Korzyści

z kursu Szybkiego Czytania?
 • Poznasz techniki pamięciowe i metody uczenia się, które skrócą Twój czas nauki minimum 3-krotnie,
 • Nauczysz się umiejętności relaksacji i koncentracji
 • Rozwiniesz wyobraźnię i pamięć długotrwałą
 • Rozwiniesz swoje możliwości intelektualne poprzez MTA (Mentalny Trening Aktywizujący)
 • Nauczysz się pozytywnych afirmacji i zmotywujesz do nauki i pracy
 • Opanujesz umiejętność planowania i gospodarowania czasem
Czytam szybko
dla dzieci 8-15 letnich (podział na grupy wiekowe)

690 zł*

6-tygodniowy kurs podstawowy. Zajęcia 2x w tygodniu (2h lekcyjne) oraz samodzielne zajęcia w domu.

zwiększenie szybkości czytania przy jednoczesnym zwiększeniu stopnia rozumienia,

nabycie umiejętności koncentracji i osiągania relaksu,

rozwijanie wyobraźni i poszerzenie pola widzenia,

wzbogacanie słownictwa,

umiejętność szybkiego liczenia,

nauka rysowania i żonglowania,

eliminacja błędów ortograficznych,

wprowadzenie ćwiczeń z kinezjologii wg Denisona usprawniających pracę mózgu,

nauka technik pamięciowych i rysowanie Map Myśli (MIND MAPS wg T. Buzana),

zamiana stresu i nudy szkolnej na ciekawość,

pozytywne nastawienie do zdobywania wiedzy,

*dla grupy 5-6 osobowej (w cenę wliczone materiały): 6 zeszytów praktycznych, wskaźnik, piłeczki do żonglowania, płyta CD do relaksacji, kostki.

Zapisz się
SZYBKIE CZYTANIE
I TECHNIKI PAMIĘCIOWE
dla dorosłych (od 16 roku życia)

690 zł*

6-tygodniowy kurs podstawowy. Zajęcia 2x w tygodniu (2h lekcyjne) oraz samodzielne zajęcia w domu.

minimum 5-krotne zwiększenie szybkości czytania przy jednoczesnym zrozumieniu czytanego tekstu,

praktykowanie technik pamięciowych,

poszerzenie pola widzenia,

nauka żonglowania,

rozwijanie wyobraźni i pamięci długotrwałej,

rozwinięcie możliwości intelektualnych dzięki MTA (Mentalny Trening Aktywizacyjny),

trening pozytywnego myślenia i motywacji, nauka planowania i gospodarowania czasem,

Zapisz się