Egzamin B1 - Angielski

Egzamin B1 - Angielski

Wielu z nas na co dzień posługuje się językiem angielskim w różnym stopniu zaawansowania, a większość osób jest w stanie korzystać z niego w mowie i piśmie, prowadząc proste konwersacje na codzienne tematy. Właśnie taki zakres umiejętności obejmuje egzamin B1 Preliminary, znany wcześniej jako Cambridge English: Preliminary (PET). Test ten pozwala na uzyskanie jednego z podstawowych certyfikatów potwierdzających znajomość angielskiego na komunikatywnym poziomie.

Angielski komunikatywny - Test B1

Egzamin B1 z angielskiego umożliwiający otrzymanie certyfikatu B1 Preliminary (PET — Preliminary English Test) jest dowodem znajomości podstaw języka, a także praktycznych zdolności pozwalających na swobodną komunikację w prostych, codziennych sytuacjach. W naszej szkole przygotowujemy do przystąpienia do tego egzaminu, zapewniając kompleksową wiedzę i umiejętności we wszystkich wymaganych obszarach — czytania, pisania, słuchania oraz mówienia. Dzięki nam bez trudu zdasz test na poziomie B1 Preliminary z angielskiego. Zapraszamy!

Egzamin B1 Preliminary — język angielski z certyfikatem

O ile komunikatywne posługiwanie się językiem angielskim bywa przydatne w różnych dziedzinach, wiele sytuacji życiowych może wymagać poświadczenia językowych kompetencji w postaci certyfikatu. Wychodząc naprzeciw potrzebom wszystkich tych osób, które pragną uzyskać świadectwo znajomości języka, oferujemy zajęcia przygotowujące do przystąpienia do egzaminu z angielskiego na poziomie B1 w celu uzyskania certyfikatu PET (Preliminary English Test). Dołącz do jednej z naszych grup bądź też zdecyduj się na lekcje indywidualne już dziś!

Angielski w stopniu komunikatywnym — test B1 jako sprawdzian kompetencji

Poziom językowy B1, zwany też średniozaawansowanym, oznacza swobodne rozumienie oraz komunikowanie w codziennych sytuacjach. Obejmuje słownictwo dotyczące pracy, szkoły czy czasu wolnego oraz konstrukcje gramatyczne pomagające opisywać wydarzenia, inspiracje bądź plany. Osoby posługujące się językiem angielskim na poziomie B1 poradzą sobie w prowadzeniu prostych konwersacji — umiejąc zapytać o drogę oraz zamówić jedzenie, a dodatkowo będą mogli uczestniczyć w spotkaniach o nieskomplikowanej tematyce, niewymagającej znajomości branżowego słownictwa.

Komunikatywny angielski jest Twoim celem? Zapisz się do naszej szkoły językowej Lingua Viva — pomożemy Ci zdać test znajomości języka angielskiego na poziomie B1, dzięki któremu uzyskasz swój wymarzony certyfikat. Zapraszamy do kontaktu!