Uwaga - projekt zakończony. Nie prowadzimy naboru.
W ramach projektu obejmiemy wsparciem co najmniej 400 osób w wielu od 25 do 64 roku życia, zamieszkujących województwo lubuskie (zgodnie z KC), zgłaszających z własnej inicjatywy chęć kształcenia ustawicznego - nabycia, uzupełnienia lub podwyższenia kompetencji językowych i cyfrowych w formach pozaszkolnych.
Oferujemy szkolenia z zakresu języków obcych (angielski, niemiecki, francuski) i ICT (szkolenia zgodne z DIGCOMP). Szkolenia językowe i komputerowe kończą się egzaminem oraz uzyskaniem międzynarodowego certyfikatu.
Rekrutacja do projektu będzie miała charakter popytowy i ciągły - od 03.2018 do 05.2019 lub do wyczerpania limitu miejsc.
Szkolenia z języka obcego kwalifikowane będą zgodnie z Europejskim System Opisu Kształcenia Językowego i zakończą się międzynarodowym certyfikowanym egzaminem (w zależności od poziomu):
Zapraszamy Państwa do udziału w projekcie dofinansowanym ze środków Unii Europejskiej:
AKADEMIA NOWYCH UMIEJĘTNOŚCI
FELB.06.08-IZ.-00-062/24,
Cele projektu:
Projekt zakłada podniesienie umiejętności podstawowych 150 dorosłych osób w wielu 18 lat i więcej, (90 kobiet i 60 mężczyzn), pracujących, zamieszkujących lub przebywających na terenie miasta Zielona Góra, powiatu zielonogórskiego i żarskiego, posiadających umiejętności podstawowe (rozumienie i tworzenie informacji, rozumowanie matematyczne, umiejętności cyfrowe), odpowiadające poziomowi nie wyższemu niż 3 poziom PRK bez względu na wykształcenie oraz status zatrudnienia.
Grupy docelowe:
Wsparcie przewidziane jest dla osób zgłaszających z własnej inicjatywy chęć podnoszenia, uzupełnienia umiejętności, kompetencji, nieuczestniczące w dalszym kształceniu w systemie oświaty, z wyłączeniem os. fizycznych prowadzących działalność gospodarczą lub oświatową.
Status szczegółowy: 100% osób o niskich umiejętnościach podstawowych, odpowiadających poziomowi nie wyższemu niż 3 poziom PRK, 60% osoby z obszarów wiejskich, 3% osoby z niepełnosprawnościami. W projekcie wezmą udział zarówno osoby pracujące, jak i niepracujące, z różnym poziomem wykształcania.
Przebieg i rezultaty projektu:
Uzupełnienie umiejętności Uczestników odbędzie się poprzez realizację trzystopniowej ścieżki wsparcia umożliwiającej wdrożenie upskilling pathways, obejmującej: diagnozę kompetencji, zajęcia z zakresu podnoszenia umiejętności podstawowych z wyżej wymienionych zakresów oraz weryfikację nabytych umiejętności i certyfikację w terminie 01.2025-12.2025. Projekt ukończy 135 osób.
Wartość projektu: 684 375,00 PLN
Wartość dofinansowania projektu ze środków Unii Europejskiej i budżetu państwa: 650 156,25 PLN
Rekrutacja i zasady udziału w projekcie:
Osoby zainteresowane szkoleniem powinny dostarczyć osobiście, mailowo lub pocztą na adres Organizatora formularz rekrutacyjny wraz z ankietą potrzeb edukacyjnych, podpisane i parafowane na wszystkich stronach. Dokumenty dostępne są w biurze projektu Organizatora oraz na stronie internetowej projektu: https://linguaviva.pl/projekty-unijne/
Zgłoszenia przyjmowane będą w systemie ciągłym w okresie od 01 stycznia 2025r. do 31 sierpnia 2025 lub wyczerpania ilości miejsc.
O zakwalifikowaniu do projektu decydować będzie spełnienie kryteriów formalnych (dostępu), liczba punktów premiujących, diagnoza kompetencji Uczestnika.
Punkty premiujące (grupy preferencji):
Osoby w niekorzystnej sytuacji życiowej + 15 pkt. (zaświadczenie, oświadczenie)
Kobiety + 12 pkt (DO do wglądu)
Osoby z obszarów wiejskich + 10 pkt (oświadczenie)
Osoby w niepełnosprawnościami + 5 pkt (orzeczenie lub inny dokument poświadczający stan zdrowia)
Ta sama punktacja będzie premiować osoby najstarsze.
Odbywają się jednomiesięczne tury naboru (10-20 os.).
Po wyczerpaniu limitu miejsc stworzona zostanie lista rezerwowa.
Każdy Uczestnik zostanie objęty diagnozą kompetencji i na jej podstawie weźmie udział w grupowym procesie kształcenia w obszarze kompetencji podstawowych ( w tym cyfrowych), indywidualnym tutoringiem, walidacją umiejętności i wiedzy oraz certyfikacją w zakresie pozyskanych kompetencji.
Po weryfikacji oraz ustaleniu potrzeb szkoleniowych, wszystkie zakwalifikowane osoby zostaną powiadomione o przyjęciu na szkolenie i dacie rozpoczęcia szkolenia.
Umowa szkoleniowa zostanie podpisana najpóźniej bezpośrednio przed pierwszymi zajęciami.
Biuro Projektu:
Lingua Viva Małgorzata Zielińska, ul. Bolesława Chrobrego 4/4, 65-052 Zielona Góra, czynne od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00-15.00.
Mail: akademia@linguaviva.pl, tel: 665 765 005
Zapraszamy do kontaktu.
Dokumenty do pobrania:
Organizatorem projektu jest Lingua Viva Małgorzata Zielińska, ul. B. Chrobrego 4/4, 65-052 Zielona Góra
Wartość projektu - 1 995 571,66 PLN.
Wkład Funduszy Europejskich - 1 796 017,19 PLN.
Aby wziąć udział w projekcie należy wypełnić deklarację uczestnictwa w projekcie i załącznik, które są dostępne poniżej oraz w Biurze Projektu w Zielonej Górze i punktach informacyjnych na terenie Lubuskiego, które uruchomiliśmy dla wygody Uczestników:
Punkty informacyjne
Lingua Viva
ul. Chrobrego 4/4, Zielona Góra
Agata Piwień
tel. 665 765 002
Fundacja Collegium Polonicum
ul. Kościuszki 1, Słubice
Marta Stachowska
tel. 604 470 391
MacPherson
ul. Warszawska 99/6, Gorzów Wlkp
Renata Szumilas
tel. 502 129 231
Przyjmujemy tylko czytelne, podpisane oraz parafowane na każdej stronie formularze. Zamieszczamy również do wglądu umowę szkoleniową, którą będą podpisywać osoby zakwalifikowane do projektu.
Istnieje też możliwość zgłoszeniea on-line, jednak konieczne będzie podpisanie papierowej wersji deklaracji uczestnictwa, załącznika i umowy.